ג'אז בים האדום - Red Sea Jazz Festival

מאירועי הג'אז האיכותיים והחשובים בעולם

פסטיבל הג'אז בים האדום (Red Sea Jazz Festival), הגרסה הישראלית לפסטיבל הג'אז המפורסם - ג'אז בים הצפוני, שנערך
באירופה ונחשב לאחד מאירועי הג'אז האיכותיים והחשובים בעולם, התקיים לראשונה באילת באוקטובר 1987. במהל השנים ביסס הפסטיבל את מעמדו בסצנת הג'אז העולמית, והיום מושך אליו מידי שנה את חסידי הג'אז מהארץ ומחו"ל, הנהנים מהופעות של מיטב אמני הג'אז מהארץ ומהעולם. פסטיבל הג'אז בים האדום מתקיים כל שנה בנמל אילת בחוף הדרומי, שבו מוקמות מספר במות להופעות, דוכני אוכל ויין ועוד. כמיטב המסורת, מתקיים ג'אם סשן בכל לילה לאחר תום ההופעות, אשר מחבר אמני ג'אז מהשורה הראשונה עם הרכבים צעירים, וכן מוזיקאים מהעולם עם אמנים מקומיים, באירוע של נגינה משותפת עד הבוקר. בפסטיבל משולבות גם הופעות מתחום מוזיקת העולם וכאלו המשלבים סגנונות שונים של ג'אז.

  LOCATION

מהדורת הקיץ של הפסטיבל , מתקיימת מידי שנה בנמל אילת, על רקע הנוף של הים האדום ואורות ירדן. על רציף הנמל מוקמים ארבעה מתחמי הופעות ארעיים ופתוחים לשמיים, הבנויים ממכולות צבעוניות המונחות אחת על גבי השנייה. החלל שמחוץ למתחמי ההופעות, מתמלא במאות מבקרים שנהנים מדוכני האוכל והיין, מהאווירה הייחודית, ומצלילי הג'אז הנישאים ברקע.

  MUSIC  

בין אמני הפסטיבל נמנים שמות גדולים רבים בסצנת הג'אז הבינלאומי, לרבות: אורגניסט ההמונד, המלחין והפסנתרן לארי גולדינגס, הפסנתרן הקובני אלפרדו רודריגז, הסקסופוניסט ז'אק שוורץ-בארט, הפסנתרן צ'יק קוריאהועוד. כמו כן התארחו הפסטיבל אמנים ישראליים מז'אנרים שונים בהופעות מיוחדות עם עיבודי ג'אז מקוריים.